Francisco de Zurbarán, Šv. Tomo Akviniečio išaukštinimas (1631)
Francisco de Zurbarán, Šv. Tomo Akviniečio išaukštinimas (1631)

Lapkričio 9 d. 19 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete, 201 auditorijoje, vyks sambūrio „Pro Patria“ rengiama konferencija „Akvinietis ir politika“, skirta šv. Tomo Akviniečio politinės ir socialinės filosofijos pristatymui ir aptarimui. 

„Tomas Akvinietis buvo iškiliausias viduramžių mąstytojas ir klasikinės politinės teorijos autorius, savo kūryboje unikaliai suderinęs aristoteliško ir krikščioniškojo mokymo principus. Unikalią T. Akviniečio svarbą europinės civilizacijos raidai geriausiai liudija tai, kad jo filosofija XIX a. oficialiai paskelbta ir iki šiol laikoma Bažnyčios mokymo dalimi. Tomo Akviniečio politinė ir socialinė mintis stebina savo aktualumu ir šiandieninių problemų akivaizdoje, tačiau yra gerokai pamiršta ir retai randa vietos dabarties diskusijose. Šios konferencijos tikslas – aktualizuoti ir pristatyti visuomenei Tomo Akviniečio politinę filosofiją, parodyti jos galimas pamokas šiandienai,“ – skelbia organizatoriai. 

Konferencijoje prof. Dalia Marija Stančienė skaitys pranešimą apie įstatymo auklėjamosios galios sampratą Tomo Akviniečio filosofijoje, prof. Albinas Plėšnys – apie tomistinės prigimtinės teisės teorijos kritikos nepagrįstumą, bei prof. Vytautas Radžvilas – apie Tomo Akviniečio politinės filosofijos pamokas šiandienai.

Šiais metais išleistos dvi knygos, tiesiogiai pristatančios paties Tomo Akviniečio politinę mintį ir ryškiausias šiuolaikines jo studijas. Pirmoji, Valstybingumo studijų centro ir LOGOS leidyklų išleista šv. Tomo Akviniečio politinių traktatų rinktinė, kurioje skelbiami du svarbiausi T. Akviniečio politiniai tekstai – „Teologijos sumos“ skyriai „Apie įstatymus“ ir savarankiškas traktatas „Apie valdžią“. Antroji, Valstybingumo studijų centro leidyklos išversta Harvardo ir Notr Damo universitetų daktarės ekonomistės Mary L. Hirschfeld studija „Akvinietis ir rinka. Žmogiškosios ekonomikos link“, kurioje autorė plėtoja Akviniečio išdėstytus socialinės filosofijos principus šiuolaikinėms ekonomikos problemoms spręsti.

Dalyvausiantys renginyje kviečiami registruotis elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. 

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.