Laikmetis.lt   Publikuota iš: Laikmetis.lt
Prakartėlė Europos Parlamente
Prakartėlė Europos Parlamente

Šiemet pirmą kartą per visą Europos Parlamento istoriją per Kalėdas jo būstinėje Briuselyje buvo leista pastatyti prakartėlę. Iki šiol Europos institucijos pareigūnai ją laikė „galimai įžeidžiančia“ netikinčiuosius.

ES Atstovų Rūmų narės iš Ispanijos Isabelės Benjumea pastangos padėjo pasiekti, kad institucijoje pagaliau bus galima išvysti prakartėlę.

Išrinkta 2019 m., I. Benjumea jau pirmaisiais savo darbo metais stengėsi paruošti dirvą tam, kad Parlamentui būtų padovanotas Kalėdų laikotarpiu eksponuojamas Kristaus gimimo scenos paveikslas. Tačiau ji susidūrė su Europos biurokratija ir terminais.

Kitais metais ji ėmėsi reikiamų veiksmų. Atsakymas negalėjo būti labiau nuviliantis.

Parlamento pirmininko biuras jai pranešė, kad prakartėlė negali būti įrengta, nes ji „gali įžeisti“ netikinčiuosius.

„Tai tapo savotišku kryžiaus žygiu, nes man atrodė nepriimtina ignoruoti krikščioniškąsias Europos šaknis“, – sakė parlamentarė Ispanijos laikraščiui „ABC“.

Galiausiai šiemet šias pastangas parėmė Europos Parlamento pirmininkė iš Maltos Roberta Metsola, nors prakartėlei buvo suteiktas tik laikinas „specialus leidimas eksponuoti“, kuris ateityje gali būti pratęstas arba ne.

Europos Parlamente eksponuojama prakartėlė yra iš Mursijos, pietryčių Ispanijos regiono, turinčio dideles prakartėlių tradicijas. Šią prakartėlę sukūrė Jesus Grinan dirbtuvių meistrai.

2007 m. Benediktas XVI griežtai kritikavo ES už tai, kad šios institucijos 50-ųjų įkūrimo metinių proga paskelbtose deklaracijose neminimas Dievas ar krikščioniškos žemyno šaknys.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.