Laikmetis.lt   Publikuota iš: laikmetis.lt   Versta iš: cne.news
Lenkijos vyskupai: politikai, balsuojantys už abortų įstatymus, negali priimti Komunijos

Kiekvienas parlamento narys, kuris balsuoja už abortų įteisinimą, daro sunkią nuodėmę ir negali priimti šventosios Komunijos. Taip pareiškė Lenkijos Katalikų Bažnyčios vadovas.

Jo perspėjimas gali kelti problemų keliems parlamento nariams, nes didžiosios opozicinės partijos išreiškė paramą dabartinio abortų draudimo panaikinimui. Dauguma partijų lyderių yra praktikuojantys katalikai, praneša „Notes from Poland“.

Poznanės arkivyskupas ir Lenkijos vyskupų konferencijos pirmininkas Stanislavas Gadeckis (Stanislaw Gądecki) kalba aiškiai. „Žmogaus gyvybė yra šventa ir neliečiama visais aspektais ir bet kokiomis sąlygomis“, – sakė jis praėjusią savaitę per kasmetinį Gyvybės ir šeimos žygį.

Pasak Gadeckio, pagarba „kiekvienai nekaltai žmogaus gyvybei reikalauja įžvelgti teisę pagal sąžinę nesutikti su abortais ir eutanazija“. Todėl jis paragino medicinos personalą niekada nevykdyti tokio prašymo, rašo Wpoznaniu.

Jis pabrėžė, kad už šią pagarbą žmogaus gyvybei yra atsakingi valdantieji. „Pašauktieji tarnauti žmogui, bendrajam gėriui, jie turi drąsiai stoti gyvybės pusėje, ypač teisinio reguliavimo srityje. Tokia yra deputatų ir senatorių užduotis; tokia yra ir Seimo užduotis. Tai užduotis visų tų, kurie naudojasi didesne visuomenės parama ir todėl taip pat turėtų rodyti didesnę pagarbą gyvybei.

„Įstatymas, pažeidžiantis prigimtinę vaiko teisę į gyvybę, yra neteisingas. Kiekvienas parlamento narys, kuris balsuoja prieš gyvybę, daro sunkią nuodėmę ir negali priimti Šventosios Komunijos“, – kalbėjo arkivyskupas.

Šiemet Poznanėje vykusio žygio už gyvybę šūkis buvo „Kartu už gyvybę“. Tikėtasi, kad eisenoje dalyvaus apie 2000 žmonių, rašė „Wiadomosci Gazeta“. Be arkivyskupo Gadeckio eisenoje dalyvavo Poznanės metropolitas ir Didžiosios Lenkijos vaivada.

2020 m. Lenkijos Konstitucinis Teismas sugriežtino šalies abortų įstatymą. Nutraukti nėštumą dabar leidžiama tik retais atvejais, o įstatymas yra vienas griežčiausių Europoje.

Romos Katalikų Bažnyčia palaikė šį griežtą abortų įstatymą. Tačiau opozicinės partijos bandė jį atšaukti. Didžiausios opozicinės partijos lyderis Donaldas Tuskas nori įteisinti abortus iki 12 nėštumo savaitės.

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.