Tradicinės Mišios

Parengta remiantis vaticannews.va informacija

Per šv. Petro ir Pauliaus iškilmę popiežius Pranciškus paskelbė apaštališkąjį laišką „Desiderio desideravi“. Laiške popiežius pateikia savo apmąstymus apie liturgiją – esminį Bažnyčios gyvenimo matmenį. Kaip pabrėžia Vatikano naujienų agentūra, laiškas yra meditacinio, o ne instrukcinio pobūdžio.

Apaštališkasis laiškas Desiderio desideravi išplečia popiežiaus 2021 m. motu proprio laišką Traditionis custodes. Primename, kad Traditionis Custodes potvarkiu stipriai apribojamas tradicinių Mišių bendruomenių steigimasis ir augimas. Dokumentu panaikinta 2007 m. popiežiaus Benedikto XVI potvarkiu Summorum Pontificum nustatyta tvarka. Traditionis Custodes nurodoma, kad popiežių Pauliaus VI ir Jono Pauliaus II patvirtintos liturginės knygos yra vienintelė Romos apeigų „lex orandi“ išraiška (taip tiesiogiai prieštaraujant Benediktui XVI), juo uždrausta steigtis naujoms tradicinės liturgijos grupėms. Taip pat popiežiaus Pranciškaus nutarimas stipriai apribojo galimybę tradicines Mišias aukoti naujai įšventintiems kunigams, o vyskupams suteikė teisę uždrausti jas aukoti ir tiems kunigams, kurie tai daro jau seniai.

Desiderio desideravi iš esmės pakartoja Traditionis Custodes teiginį, kad popiežių Pauliaus VI ir Jono Pauliaus II patvirtintos liturginės knygos yra vienintelė Romos apeigų „lex orandi“ išraiška. Laiške teigiama, kad tokia išvada turėtų būti suprantama kaip Vatikano II susirinkimo pasekmė (n. 31).

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    Gerda · 18:25 07/08/2022
    Dabartinės mišios primena vaikų  darželį.Teko dalyvauti mišiose kunigas visus dalyvius ragino susikibti rankomis ir kalbėjo iškraipytą Tėve mūsų malda,sakydamas Tėveli mūsų.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.