Šv. Pranciškus Ksaveras

Kovo 4 – 12 d. arba lapkričio 24 – gruodžio 2 d.

Malonės novena, prasidedanti kovo 4 d. ir pasibaigianti kovo 12 d., šv. Pranciškaus Ksavero kanonizavimo dieną, kildinama iš paties šventojo. 1633 m. gruodį kunigas Marcelo Mastrilli S.J. buvo arti prie mirties Neapolio mieste. Jam pasirodęs šventasis pasiūlė atnaujinti įžadus, duotus dirbti Japonijoje ir pasakė:

„Visi, kurie šauksis mano pagalbos devynias dienas iš eilės nuo kovo 4 d. iki kovo 12 d. imtinai ir vieną šių dienų vertai priims Atgailos ir Šventosios Eucharistijos sakramentus, patirs mano apsaugą ir galės su visišku pasitikėjimu viltis gauti iš Dievo bet kokią malonę, kurios prašys savo sielos išganymui ir didesnei Dievo garbei.“

Tėvas Marselis tučtuojau pakilo visiškai pasveikęs. Šventasis taip gerai tesėjo savo pažadą, kad šis pamaldumas jo garbei tavo visuotinai žinomas kaip Malonės novena. Ji yra veiksminga ne tik kovo mėn., bet ir lapkričio 24 d. – gruodžio 2 d., prieš šv. Pranciškaus Ksavero šventę. Nors šventojo garbei galima kalbėti įvairias maldas, paprastai rekomenduojama esanti žemiau.

Malda į šv. pranciškų ksaverą

Priskiriama kun. Marcello Mastrilli S.J. (XVII a.)

O mylimiausias ir pilnas Dievo meilės šventasis Pranciškau Ksaverai! Vienydamasis su tavimi aš garbinu Dievo didybę. Aš Jam dėkoju už visas malones, kurias jis tau suteikė gyvam esant ir už garbę, kuria apdovanojo tave po mirties. Visa širdimi meldžiu tave išmelsti man, savo galingu užtarimu, visų pirma švento gyvenimo ir geros mirties malonę.
Aš taip pat meldžiu tave šios novenos metu padėti man gauti šią malonę:
(Čia paminėkite dvasinę malonę, kurios prašysite).
Bet jei tai, ko prašau, nepasitarnautų didesnei Dievo garbei ar nepadėtų mano sielai, išmelsk man to, kas būtų naudingiausia pasiekti jiems abiems.
Amen.

Tėve mūsų..., Sveika Marija..., Garbė Dievui Tėvui...

Jei dėl kokių nors priežasčių negalėtumėte sukalbėti šios maldos, pakaks 5 kartus sukalbėti Tėve mūsų, Sveika, Marija ir Garbė Dievui Tėvui. (1904 m. kovo 23 d. S. C. Ind.)

Taip pat siūlome prisiminti šv. Pranciškaus gyvenimą ir jį apmąstyti.

Lietuva meldžiasi

1 d.

Ankstyvieji metai (1506-1525)

Pranciškus gimė 1506 m. Ksaviere - mažame kaimelyje Navaros provincijoje, esančioje Ispanijos šiaurėje. Jis buvo baskas, penktas ir paskutinis vaikas savo tėvų, turinčių žemės, šeimoje. Kai Pranciškus gimė, kiti du jo broliai ir dvi sesės jau buvo paaugliai. Jų šeimos namai buvo pilyje. Jie turėjo savo nuosavą koplyčią, kurioje vietinis kunigas laikydavo Mišias. Deja, jo tėvas mirė jam dar mažam esant, o šeima prarado savo namus ir žemę karo su Ispanija metu. Jo motina, labai pamaldi katalikė, kartu su vietiniais kunigais pasirūpino, kad jis gautų gerą išsilavinimą.

Būdamas 19 metų Pranciškus išvyko studijuoti į Paryžių. Jis tikėjosi grąžinti šeimai gerus laikus tapdamas iškiliu dvasiškiu. Jis buvo šviesus ir gyvas, mylintis gyvenimą ir norintis iš jo pasipelnyti. Jam trūko vienintelio dalyko – aiškaus gyvenimo tikslo.

Apmąstymas

  • Kokiu būdu aš buvau palaimintas savo vaikystėje – savo šeimoje ir mokykloje?
  • Su kokiais nusivylimais man teko susidurti?
  • Ar dabar turiu gyvenimo tikslą - aiškų tikslą, kuris suteikia jam prasmę?

MALDA UŽ PAGONIŲ ATSIVERTIMĄ

šv. Pranciškus Ksaveras

Amžinasis Dieve, visų daiktų Kūrėjau, pažvelk į pagonių sielas! Tu jas sutvėrei, sukūrei jas pagal savo paveikslą ir panašumą. Atsimink, kad Jėzus, Tavo Sūnus, dėl jų išganymo kentėjo baisiausią mirtį. Viešpatie, meldžiu Tave, daugiau neleisk, kad Tavo Sūnus būtų netikėlių niekinamas. Tesuminkština Tavo širdį šventųjų maldos, taip pat Bažnyčios, Tavo švenčiausiojo Sūnaus Sužadėtinės, malda. Prisimink savo gailestingumą, pamiršk jų stabmeldystę ir netikėjimą! Leisk, kad jie pagaliau pažintų mūsų Viešpatį Jėzų Kristų.
Tu jį atsiuntei, jis yra mūsų išganymas, mūsų gyvenimas ir mūsų prisikėlimas. Per jį mes esame išgelbėti ir atpirkti. Jam garbė per amžių amžius! Amen.

 Iš maldyno „Aukštyn širdis“.

 

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.