Vienuolė Mary Kenneth Keller
Vienuolė Mary Kenneth Keller

Kompiuteriai radikaliai pakeitė būdą, kuriuo pasaulyje susijungiame, bendraujame ir mokomės. Turbūt jokia kita technologija nesuteikė žmonėms, gyvenantiems atokiose vietovėse, geresnės galimybės gauti įvairiausių edukacinių žinių.

1960-aisiais, kai informatikos mokslas buvo dar tik savo pradinėje stadijoje, tarp jos pirmeivių buvo neįprasta asmenybė. Pirmoji moteris, gavusi informatikos mokslo daktaro laipsnį (ir tai buvo iš viso tik antras šios srities daktaro laipsnis), buvo katalikų vienuolė, padėjusi sukurti programavimo kalbą, kuri leido kompiuteriais naudotis platesniam ratui žmonių.

Sesuo Marija Kenet Keler (Mary Kenneth Keller), gimusi 1914 m. Ohajuje, į Gailestingųjų seserų vienuolyną įstojo 1932 m., o įžadus davė 1940 m. Ji įstojo į DePaulo universitetą, kuriame gavo matematikos bakalauro, o vėliau – ir matematikos bei fizikos magistro laipsnius.

1960-aisiais sesuo Keler studijavo Viskonsino universitete. Ji taip pat studijavo Purdju, Mičigano universitete ir Dartmuto koledže. Tuo metu Dartmute moterims buvo draudžiama naudotis kompiuterių centru, bet dėl Keler jie padarė išimtį iš taisyklės.

Tai padėjo jai sukurti BASIC programavimo kalbą. Prieš sukuriant šią kalbą, kažką suprogramuoti sugebėdavo tik matematikai ir mokslininkai. BASIC leido kurti programas visiems, išmokusiems šią kalbą, todėl kompiuteriai tapo prieinamesni žymiai didesniam kiekiui žmonių.

1965 m. ji tapo pirmąja amerikiete moterimi, gavusia informatikos mokslų daktaro laipsnį. Keler disertacijos pavadinimas buvo „Indukcinė išvada dėl kompiuterių sukurtų modelių“.

Vėliau sesuo Keler įkūrė informatikos skyrių Klarko koledže Ajovoje. Ji vadovavo šiam skyriui 20 metų. Ji aistringai norėjo, kad informacija būtų pasiekiama kiekvienam, ne tik informatikos mokslininkams. Keler tvirtai tikėjo kompiuterių potencialu ir tuo, kad jie suteiks lengvesnę prieigą prie vertingos informacijos, bei padės skatinti edukaciją.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.