Versta iš: Lifesitenews.com
Vysk. Athanasius Schneideris
Vysk. Athanasius Schneideris

Vyskupas Athanasius Schneideris padrąsino katalikus dalyvauti Mišiose, celebruojamose Šv. Pijaus X brolijos kunigų, pažymėdamas, kad jie „nėra už Bažnyčios“ ir paprasčiausiai daro tai, ką „Bažnyčia visada darė“ iki Vatikano II susirinkimo.

Astanos (Kazachstanas) vyskupas augziliaras, visame pasaulyje garsus dėl drąsaus tiesos gynimo ir pagrįstos popiežiaus Pranciškaus kritikos, šias mintis išsakė Fatimos Dievo Motinos brolijos organizuojamoje kasmėnesinėje klausimų-atsakymų laidoje.

Atsakydamas į klausimą, ar leidžiama lankytis Mišiose koplyčioje, priklausančioje Šv. Pijaus X kunigų brolijai, jis pasakė, jog akivaizdu, kad brolija nėra „schizmoje“ ar „ekskomunikuota“, todėl „jie nėra už Bažnyčios“.

Vyskupas pažymėjo, kad „yra neįprastų kanoninių situacijų“, bet tokia padėtis neturėtų atbaidyti katalikų nuo sakramentų priėmimo iš šios brolijos kunigų.

Popiežius Pranciškus jau suteikė Šv. Pijaus X brolijos kunigams ordinarinę teisę klausyti išpažinčių ir sutuokti to norinčius tikinčiuosius, - iki tol brolijos kunigai tai darė remdamiesi ekstraordinarine teise, argumentuodami dėl gilios Bažnyčios krizės susidariusia būtinybės būkle.

Vyskupas Schneideris pastebėjo: „Kaip popiežius gali suteikti kunigams, neva esantiems už Bažnyčios, kanonines ordinarines teises [teikti sakramentus]? Kaip vyskupas gali užtikrinti šias teises kunigui, esančiam už Bažnyčios?“

„Turime būti realistai“, - pridėjo vyskupas.

Tradicionalistinė kunigų brolija neprikuria „jokių naujovių ir paprasčiausiai tęsia tai, ką darė šventieji“, teigė Schneideris. Šv. Pijaus X brolijos situacija yra susieta su ekstraordinarine krize Bažnyčioje. Jie daro tai, ką Bažnyčia visada darė iki Susirinkimo. „Brolijos situacija yra nereguliari dėl didelės krizės, kurioje gyvename nuo Susirinkimo. Turime būti sąžiningi ir tai matyti“, - pridėjo vyskupas.

„Kai yra būtinybės buklė dėl itin blogos padėties tikėjime, kanoninis teisinis aspektas yra antraeilis, o prioritetas yra tikėjimas, tiesa, liturgija ir visa tai, ką Bažnyčia visada saugojo, kaip ji tai darė IV amžiuje arijonizmo krizės metu“, - paaiškino vyskupas augziliaras.

Jis taip pat priminė, kad dėl to, jog viešai kovojo su IV amžiuje Bažnyčioje įsiviešėjusia Arijaus erezija, buvo neteisėtai ekskomunikuotas ir šv. Atanazijus. Iki šių dienų išliko šio šventojo žodžiai: „Jie perėmė visus pastatus, bet mes turime tikėjimą.“

„Turime žiūrėti globaliai ir melstis, kad ateis popiežius, kuris pripažins ir suteiks ordinarines teises Šv. Pijaus X brolijai ir kitoms panašioms bendruomenėms, besistengiančioms išlaikyti tikėjimą“, - savo atsakymą pabaigė vyskupas Scheineris.

Vysk. Athanasius Schneideris anksčiau Vatikano buvo paskirtas Šventojo Sostu vardu atlikti oficialias vizitacijas Šv. Pijaus X brolijos seminarijose. Kaip Šventojo Sosto pasiuntinys jis 2015 m. aplankė dvi brolijose seminarijas ir pasidalino savo pastebėjimais straipsnyje, rašydame svetainei Adelante la Fe. Tuo metu jis nerado „jokių svarių priežasčių, kodėl Šv. Pijaus X brolijos kunigams ir tikintiesiems turėtų būti nesuteiktas oficialus kanoninis pripažinimas“.

Pažymėdamas, kad brolija „tiki, garbina ir veda moralinį gyvenimą taip, kaip to reikalauja Aukščiausiasis Magisteriumas ir kaip tai buvo daroma Bažnyčioje daugelį amžių“ ir kad ji pripažįsta popiežiaus bei vietinių vyskupų legitimumą bei už juos meldžiasi, vyskupas Schneideris kvietė jai užtikrinti pilną vienybę. „Viso to turėtų užtekti, kad Šventasis Sostas Šv. Pijaus X brolijai suteiktų kanoninį pripažinimą.“

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias