Ses. Jeannine Gramick ir popiežius Pranciškus
Ses. Jeannine Gramick ir popiežius Pranciškus

Popiežius Pranciškus ir vėl parašė sveikinantį laišką katalikų vienuolei, kuri atvirai prieštarauja Katalikų Bažnyčios mokymui apie lytiškumą ir jau 50 metų kovoja, kad Bažnyčioje būtų normalizuotas homoseksualizmas.

Jėzuitų leidinys America Magazine rašo:

Parodydamas dar vieną paramos LGBT katalikams ir juos remiantiems asmenims ženklą, popiežius Pranciškus gruodžio 10 d. išsiuntė ranka rašytą laišką, adresuotą Jeannine Gramich, S.L., apaštalato New Ways Ministry vienai iš įkūrėjų.
Sesuo Gramick švenčia savo darbo ginant LGBT žmones 50 metų jubiliejų. Įvardindamas šią sukaktį kaip priežastį parašyti laišką, popiežius pasveikino ją ispaniškai su „50 metų artumo, atsidavimo ir švelnumo“, o jos tarnystę įvardino kaip „sutampančią su Dievo stiliumi“.

Šie sesers Gramick veiklai paramą išreiškiantys popiežiaus Pranciškaus žodžiai tiesiogiai prieštarauja ankstesnių popiežių pozicijai. 1999 m. Tikėjimo doktrinos kongregacija, vadovaujama kardinolo Josepho Ratzingerio (būsimojo Benedikto XVI), patvirtinus popiežiui Jonui Pauliui II, paviešino griežtą sesers Gramick veiklos pasmerkimą ir visam laikui uždraudė jai užsiimti pastoraciniu darbu su homoseksualiais asmenimis bei užimti bet kokias pareigas savo seserų kongregacijoje.

Tikėjimo doktrinos kongregacija tuomet rašė: „Tikėjimo doktrinos kongregacija visų katalikų tikinčiųjų gerovei privalo paskelbti, kad pozicijos, skelbiamos sesers Jeannine Gramick ir tėvo Roberto Nugento, kurios liečia esminį homoseksualių veiksmų blogį bei objektyvų homoseksualaus potraukio netvarkingumą, yra doktriniškai nepriimtinos, nes ištikimai nesilaiko aiškaus ir pastovaus Katalikų Bažnyčios mokymo šioje srityje. Tėvas Nugentas ir sesuo Gramick dažnai tvirtino, kad laikydamiesi Katalikų Bažnyčios mokymo siekia rūpintis homoseksualiais asmenimis „su pagarba, užuojauta ir jautrumu“. Tačiau klaidų ir neaiškumų skleidimas nedera su krikščionišku požiūriu į tikrą pagarbą ir užuojautą: asmenys, kurie kovoja su savo homoseksualumu, ne mažiau nei kiti nusipelno girdėti autentišką Bažnyčios mokymą iš tų, kurie jiems apaštalauja. Neaiškumai ir klaidos, kurias skleidė tėvas Nugentas ir sesuo Gramick, tarp katalikų sukėlė sumaištį ir sužeidė Bažnyčios bendruomenę. Dėl šių priežasčių seseriai Jeannine Gramick ir tėvui Robertui Nugentui yra visam laikui uždrausta vykdyti bet kokį pastoracinį darbą, įtraukiantį homoseksualius asmenis, ir neterminuotam laikui draudžiama užimti bet kokias pareigas savo religinėse kongregacijose.“

Lietuva meldžiasi

2010 m. Jungtinių Valstijų vyskupų konferencija paskelbė, kad organizacija New Ways Ministry „neturi Katalikų Bažnyčios pritarimo ar pripažinimo“ ir negali Bažnyčios vardu kalbėti LGBT klausimais.

Popiežiaus laiškų kampanija, siekianti normalizuoti homoseksualizmą

Popiežius Pranciškus jau daugybę kartų sveikino vienuolius vyrus ir moteris bei kitus aktyvistus, siekiančius pakeisti Bažnyčios mokymą apie homoseksualizmą ir transseksualizmą.

Pavyzdžiui, 2020 m. rugpjūtį Pranciškus gyrė sesers Monicos Astorga Cremonos, žinomos kaip „transseksualų vienuolė“ darbą po to, kai ji Argentinoje atidarė rezidenciją „trans moterims“ – vyrams, norintiems save vadinti moterimis. Popiežius tuomet ne tik pripažino sesers darbus, bet ir šiuos vyrus pavadino „merginomis“.

2021 m. birželį popiežius ranka rašytą laišką išsiuntė žymiausiam ir atviriausiam mūsų dienų homoseksualizmo aktyvistui Bažnyčioje kun. Jamesui Martinui, kurio knygos oficialios Vyskupų konferencijos leidyklos „Katalikų pasaulio leidiniai“ leidžiamos ir Lietuvoje. Laiške jėzuitui kunigui popiežius teigė, kad jo darbas „atspindi Dievo artumą“ ir atitinka „Dievo stilių“.

Šis popiežiaus laiškas buvo atsakymas į laišką, kurį anksčiau kun. Martinas išsiuntė Pranciškui, informuodamas jį apie New Ways Ministry organizuojamą skandalingą konferenciją LGBT aktyvizmo tema.

2021 m. popiežius Pranciškus taip pat siuntė laišką liberaliojo jėzuitų leidinio America Magazine žurnalistui Michaelui O‘Loughlinui, kuris skelbiasi esąs „katalikas gėjus“.

Lapkritį portalas The New York Times paskelbė M. O‘Loughlino straipsnį pavadinimu „Popiežius Pranciškus parašė man laišką. Tai man kaip katalikui gėjui suteikia vilties“. Šiame straipsnyje teigiama, kad popiežius gyrė žurnalisto parašytą knygą apie katalikų tarnystę 80-aisiais, kuomet siautė ŽIV/AIDS krizė. Knygoje aprašomas katalikų, dirbusių su ŽIV pacientais, darbas, bet ja taip pat siekiama keisti katalikų viešąją nuomonę ir normalizuoti homoseksualizmą.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.
  • Šis komentaras nebeskelbiamas.
    · 17:21 14/01/2022
    Mūsų pranciškonai eina panašiu keliu.
Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.