Vysk. Giacomo Cirulli

Vyskupas Giacomo Cirulli, vadovaujantis Italijos Teano-Kalvio vyskupijai, paskelbė įsaką, draudžiantį skiepu nuo COVID-19 nepasiskiepijusiems kunigams, diakonams ir pasauliečiams dalyti šv. Komuniją.

„Kviečiu jus gerbti ir užtikrinti profilaktikos ir higienos priemones, valdant pandemiją mūsų bažnyčiose pagal protokolą, sudarytą tarp Italijos Vyriausybės ir Vyskupų konferencijos. Draudžiu nepasiskiepijusiems kunigams, diakonams, vienuoliams ir pasauliečiams dalyti Eucharistiją“, - rašoma vyskupo išplatintame įsake.

Vyskupo įsaku nuo sausio 9 d. taip pat uždrausta ir bet kokia „pastoracinė, katechetinė ir asmeninė ugdomoji veikla“.

Šis Italijos vyskupo nutarimas pasirodė tuo metu, kai popiežius Pranciškus pakartojo savo nuostatą, jog pasiskiepyti yra katalikų „moralinė pareiga“. Jis pakvietė „realybės terapijai“, kuri priešinga „nepagrįstai informacijai“, prieštaraujančiai vyriausybių įvedamiems nepasiskiepijusių asmenų gyvenimo ribojimams.

Tokie Italijos vyskupo veiksmai ir asmeninė popiežiaus nuostata prieštarauja Tikėjimo doktrinos kongregacijos 2020 m. gruodį išleistam išaiškinimui apie skiepus nuo COVID-19, kuriame pabrėžiama, kad nors yra leidžiamas ribotas naudojimas skiepų, kurių sukūrimo procese buvo naudojamos abortuotų kūdikių ląstelių linijos, bet pasirinkimas skiepytis „privalo būti savanoriškas“, o todėl nėra moralinė pareiga.

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.
Daugiau informacijos Sutinku Nesutinku