FSSPX.news   Versta iš: Fsspx.news

2024 m. liepos 2 d. Londono laikraštyje The Times paskelbtame laiške, kurį pasirašė beveik penkiasdešimt svarbių Didžiosios Britanijos veikėjų, Šventojo Sosto prašoma netaikyti naujų apribojimų tradicinėms lotyniškoms Mišioms. Šį laišką neabejotinai išprovokavo jau kurį laiką sklandantys gandai apie netrukus pasirodysiantį naują tekstą, kuris esą dar labiau apribos senojo apeigyno naudojimą.

Laišką pasirašė tokie žymūs britai kaip istorinio serialo „Dauntono abatija“ kūrėjas lordas Julianas Fellowesas, operos solistė Kiri Te Kanawa, violončelininkai Stevenas Isserlis ir Julianas Lloydas Weberis, dirigentė Jane Glover, sopranai Sophie Bevan ir Felicity Lott, pianistai Imogena Cooper, Stevenas Hofas,  Andrásas Schiffas ir Mitsuko Uchida. Taip pat laišką pasirašė keli Lordų rūmų nariai, Kento princesė, istorikas Tomas Hollandas, žurnalistai Fraseris Nelsonas ir Charlesas Moore‘as bei kiti žymūs asmenys.

Pasirašiusieji pirmiausia mini garsųjį Agatos Kristi laišką už tradicines Mišias, kurį 1971 m. liepos 6 d. paskelbė The Times ir kurį „pasirašė katalikų ir nekatalikų menininkai bei rašytojai, tarp jų Agatha Christie, Grahamas Greenas ir Yehudi Menuhinas“, ir kuris pastūmėjo Paulių VI suteikti Anglijai tradicinių Mišių indultą.

Toliau laiške pranešama apie „nerimą keliančius pranešimus iš Romos, kad tradicines Mišias ketinama išguiti iš beveik visų katalikų bažnyčių“, taip pat pasisakoma už senąjį apeigyną, aiškinant, kad „tradicinė liturgija yra teksto ir gestų „katedra“, besiplėtojanti kaip tie garbingi pastatai per daugelį šimtmečių“.

Toliau rašoma, kad „jo sunaikinimas atrodo nereikalingas ir nejautrus veiksmas [...]. Senojo ritualo gebėjimas skatinti tylą ir kontempliaciją yra lobis, kurį nelengva atkartoti, o kai jo nebėra, jo neįmanoma atkurti“.

Laiške pažymima, kad „tarp pasirašiusiųjų yra katalikų ir nekatalikų, tikinčiųjų ir netikinčiųjų“, ir baigiama: „Maldaujame Šventąjį Sostą dar kartą apsvarstyti bet kokį tolesnį prieigos prie šio nuostabaus dvasinio ir kultūrinio paveldo ribojimą.“

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.