Į katalikybę atsivertęs Sh. Labeoufas: Tradicinės lotyniškos Mišios man padarė didelę įtaką

Parengta pagal churchpop.com straipsnį ‘Transformers’ Star Shia LaBeouf Says Traditional Latin Mass Led Him to Catholicism.

Rugpjūčio 25 d. internete paplito žinia, kad „Transformerių“ žvaigždė Shia LaBeoufas atsivertė į katalikybę.

LaBeoufas savo atsivertimo istoriją papasakojo vyskupo Roberto Barrono laidoje „Pokalbiai kryžkelėje“. LaBeoufas atsivertė ruošdamasis šventojo tėvo Pijaus iš Pietrelčinos vaidmeniui greitai pasirodysiančiame filme „Tėvas Pijus“.

Interviu metu aktorius prisipažino, kad, prieš pasirašydamas vaidmens filme sutartį, dėl įsitraukimo į viešus skandalus, jis rimtai svarstė savižudybės galimybę. LaBeoufo teigimu, Holivudas jį jau buvo įtraukęs į juodąjį sąrašą ir jis neturėjo nei draugų, nei šeimos, į kurią galėtų kreiptis šiuo sunkiu metu.

„Aš nebenorėjau būti aktoriumi. Mano gyvenimas buvo visiškas chaosas. Įskaudinau daugybę žmonių. Jaučiau gilią gėdą, gilią kaltę. Retai išeidavau iš namų. Norėjau daugiau čia nebebūti. Buvau pakeliui iš gyvenimo.“

Labeoufas sakė, kad pasirašydamas sutartį dėl vaidmens filme „jautėsi stebuklingai“, ir tvirtino: „[tėvas] Pijus išgelbėjo mano gyvenimą“.

Pokalbio su vyskupu Barronu metu LaBeoufas pabrėžė, kad Tradicinės lotyniškos Mišios (t.y. Tridentinės Mišios) suvaidino svarbų vaidmenį jo atsivertime. Labeoufo teigimu, ruošdamasis tėvo Pijaus vaidmeniui jis „visą laiką“ ėjo į Tradicines lotyniškas Mišias.

„Lotyniškosios Mišios mane labai paveikė“, – sakė LaBeoufas.

„Dėl ko?“ – tuomet paklausė vyskupas Barronas.

„Nes jose jaučiuosi taip tarsi man nebandytų parduoti automobilio“, – tęsė LaBeoufas. „Atrodo, kad jos vyksta ne tam, kad man ką nors parduotų. Ir jose jaučiuosi tarsi man būtų leidę dalyvauti kažkame labai ypatingo. Ta tyla... ji kažką manyje suaktyvina ir ir tuomet atrodo, kad kažką atradau.“

„Tai panašu į ypatingą daiktą, kurį radai, saugai ir laikai savo rankose, ir kuris yra tavo.“

„Yra tam tikra kalba, kurioje žodžių man žinoti ir taip aš jaučiuosi, kai žiūriu [tėvo] Pijaus Mišias.“ – sakė LaBeoufas.

„Aš žinau, kas vyksta, ir giliai tai jaučiu. Jaučiuosi beveik galingiau nei tada, kai jaučiu kiekvieną žodį. Tai išveda mane iš intelektualinės sferos ir perkelia tiesiai į jausmų sferą, į grožio sritį“, – Labeoufas teigė vyskupui Barronui.

„Niekada nebuvau ateistas. Visada buvau agnostikas“, – sakė aktorius, pabrėždamas, kad Tradicinės lotyniškos Mišios padėjo jam atrasti iki tol neturėtą santykį su Dievu.

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.