Katalikų Tradicija   Publikuota iš: Parengta pagal Laikmetis.lt publikaciją
Arkivyskupas duoda Komuniją musulmonų šeichui

Londrinos (Brazilija) arkivyskupas Geremias Steinmetzas per kardinolo Geraldo Majella Agnelo, kuris neseniai mirė sulaukęs 89 metų, laidotuvių Mišias suteikė Komuniją musulmonų šeichui. Vėliau prelatas arkivyskupijos interneto svetainėje paskelbė paaiškinimą dėl to, kas įvyko.

Kai kurie žmonės socialiniuose tinkluose klausė, kaip arkivyskupas galėjo duoti Komuniją musulmonų šeichui, ir kritikavo prelatą.

Rugpjūčio 28 d. Londrinos katedroje buvo laikomos laidotuvių Mišios, kuriose arkivyskupas suteikė Eucharistiją šeichui Ahmadui Salehui Mahairi iš Rei Faiçal mečetės. Kilus ginčui, G. Steinmetzas kreipėsi į islamo lyderį dėl „atgarsio, kurį sukėlė joo teikta Komunija“.

Rugpjūčio 30 d. paskelbtame paaiškinime Brazilijos arkivyskupas teigė, kad šeichas pažinojo kardinolą Agnelo nuo devintojo dešimtmečio „kaip draugą, nuliūdusį dėl kito draugo laidotuvių. Šeichas yra gerai žinomas žmogus įvairiose visuomenės srityse ir palaiko pagarbius santykius su Katalikų Bažnyčia“.

„Jis taip pat buvo kito Londrinos arkivyskupo, mirusio Albano Cavallino, su kuriuo artimai bendravo, draugas. Kaip draugas jis dalyvavo Eucharistijos šventime ir, įžengęs į Komunijos eilę, priėmė Kristaus kūną“, – aiškino G. Steinmetzas.

„Šventųjų Mišių transliacijos vaizduose matyti, kaip šeichas Mahairi priima Eucharistiją iš mano rankų, tačiau nematyti, kaip jis ją suvalgo. Atsižvelgdamas į šių vaizdų atgarsį, paprašiau Londrinos arkivyskupijos generalinį vikarą tėvą Rafaelį Solano pasikalbėti su šeichu ir išsiaiškinti situaciją“, – tęsė arkivyskupas.

Tuomet G. Steinmetzas nurodė, kad šeichas „labai apgailestavo dėl to, kas įvyko, nes jis nenorėjo įžeisti Katalikų Bažnyčios“, ir pasakė vikarui, kad priėmęs Jėzų nuėjo į savo suolą, atsisėdo ir suvalgė Eucharistiją.

Po šio paaiškinimo prelatas manė, kad dabar viskas aišku ir įvykdyta gerai. Atrodo, kad Londrinos arkivyskupui Komunijos priėmimui užtenka to, kad asmuo „palaiko pagarbius santykius su Katalikų Bažnyčia“. Nors Kanonų teisės kodekso 844 kanonas nustato, kad „katalikų dvasininkai teisėtai teikia sakramentus tik tikintiesiems katalikams“.

Katalikų Bažnyčios katekizmo Nr. 1355 teigiama: „Komunijos metu, prieš kurią kalbama Viešpaties malda ir laužoma duona, tikintieji priima „dangaus duoną“ ir „išganymo taurę“, Kristaus, paaukojusio save „už pasaulio gyvybę“, kūną ir kraują. (Jn 6, 51). Toliau tekste cituojamas šventasis Justinas Kankinys: „Šį maistą vadiname Eucharistija ir niekas negali jame dalyvauti, jei netiki, kad tai, ko mokome, yra tiesa, nėra priėmęs krikšto nuodėmėms atleisti bei naujam gimimui ir negyvena pagal tai, ko mokė Kristus.“

Paremkite musu veikla

Prenumeruokite mūsų straipsnių savaitinį naujienlaiškį.

Kiti straipsniai, pažymėti

Susiję straipsniai

Įkeliamas komentaras Komentaras bus atnaujintas po 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Rašyti komentarą...
arba komentuokite kaip svečias
0
bendrinimų
Naudojant slapukus Jūsų naršymas tinklapyje bus patogesnis. Paspausdami „Sutinku“ Jūs leisite naudoti tinklapio slapukus Jūsų naršyklėje.